Xiaomi mi 4c

Xiaomi Mi 4c, czyli Nexus 5x za rozsądne pieniądze

Niedawno przedstawiłem Wam listę ciekawych telefonów z Chin, które możemy zakupić korzystając z Aliexpress czy Banggood. Tak się składa, że we wrześniu 2015 został zaprezentowany nowy telefon, który „nie załapał się” już na tamto zestawienie – jest to Xiaomi Mi 4c.

Należy tutaj zaznaczyć, że Xiaomi jest zdecydowanie renomowanym producentem i nie należy wrzucać tej firmy do jednego worka z chińskimi podróbkami, których przecież tak wiele jest na rynku. Ja osobiście stawiam Xiaomi na równi z OnePlus, Oppo, czy może nawet Lenovo.

Przechodząc już do samego telefonu, nawiązując do tytułu wpisu – tak, Xiaomi Mi 4c jest takim lepszym Nexusem 5x!

Dane telefonu Xiaomi Mi4c

Pod maską telefonu znajdziemy tego samego Snapdragona 808 z Adreno 418. Jest to w chwili obecnej jeden z topowych SoC, LG umieściło go m.in. w swoim flagowym LG G4. Jeśli chodzi o RAM – LG daje nam 2 GB, podczas gdy Xiaomi oferuje – do wyboru – 2 lub 3 GB!

wersja 16 GB ROM 2 GB RAM
wersja 32 GB ROM 3 GB RAM

3 GB RAM to niepodważalna zaleta – z pewnością zaobserwujemy wynikające z tego korzyści podczas użytkowania telefonu. kolejny plus na korzyść chińskiego producenta – bateria. LG wstawiło do swojego telefonu 2700 mAh,tymczasem Xiaomi oferuje aż 3080 mAh. Biorąc pod uwagę nieco mniejszy ekran w Xiaomi (5.00″ vs 5.20″ w Nexusie), powinno to mieć pozytywny wpływ na dłuższą pracę Mi 4c bez ładowania.

W końcu, przechodzimy do samej ceny. Nexus 5x to obecnie wydatek ok. 2100 PLN w Polsce. Xiaomi dostaniemy w wersji 16 GB już za 1050 PLN na Banggood.com, a w wersji 32 GB – już za 1100 PLN na Aliexpress!

Xiaomi Mi 4c, czyli Nexus 5x za rozsądne pieniądze
4.7 (93.33%) 3 głos[y]