Android 5.2

Nadchodzi Android 5.2? Pierwsze plotki

Android Lollipop gości na naszych telefonach zaledwie od listopada. Duża część z nas zapewne jeszcze nie dostała aktualizacji do lizaka na swoje telefony (chociaż Samsung, LG i Motorola aktualizują swoje topowe produkty w całkiem niezłym tempie), Google jednak nie zwalnia tempa.

Android One

Od jakiegoś czasu mówi się, że budżetowa seria Android One zadebiutuje wraz z Androidem 5.1. Przypomnijmy tutaj, że Android One to projekt zakładający stworzenie tanich i wydajnych smartfonów skierowanych na rynki krajów rozwijających się.

Android One
Android One

Android 5.1

Android 5.1 ma przynieść parę zmian, takich jak tryb cichy, poprawione zarządzanie pamięcią RAM, optymalizacja zużycia baterii, optymalizacja WiFi, likwidacja problemów związanych z powiadomieniami oraz wiele pomniejszych bugfixów.

Android 5.1
Android 5.1

Kiedy doczekamy się aktualizacji? Podobno partie Android One wysłane do Indonezji zawierają już najnowszą aktualizację, wyciekły też numery buildów systemu dla Nexusów:

Android 5.1; Nexus 5 Build/LMY29C
Android 5.1; Nexus 6 Build/LMY29C
Android 5.1; Nexus 6 Build/LMY29D
Android 5.1; Nexus 9 Build/LMY22E
Android 5.1; Nexus 6 Build/LMY22E

także właściciele powyższych telefonów mogą spodziewać się aktualizacji na dniach.

Android 5.2

Co jednak z tytułowym Androidem 5.2? Jak donosi Phone Arena, Geekbench zawiera już w swojej bazie wyniki benchmarku Nexusa 5 z Androidem 5.2.

Android 5.2
Android 5.2

Czy jest to rzeczywisty tekst, czy fake? Tego na razie nie wiemy. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na nowe informacje i przecieki.

Nadchodzi Android 5.2? Pierwsze plotki
5 (100%) 2 głos[y]