Mało znane Aplikacje Google - Google Apps

Mało znane Aplikacje Google cz. 3

Witam Was serdecznie w trzeciej już odsłonie cyklu „Mało znane aplikacje Google”. Seria cieszy się dużym powodzeniem, w związku z czym zamierzam ją kontynuować i przedstawiać Wam kolejne apki, które – mam nadzieję – zainteresują Was.

Dzisiaj mam dla Was 3 aplikacje, z który dwie związane są z szeroko pojętym ruchem i aktywnością fizyczną. Trzecia dotyczy zdjęć – ich przeglądania i edycji. nie jest to alternatywa dla Google Photos, lecz osobny produkt, posiadający nowe funkcje i możliwości.

Moje Trasy

Google Moje Trasy
Moje Trasy

Aplikacja Moje Trasy (My Tracks) rejestruje Twoją drogę, prędkość i wysokość podczas marszu, biegu, jazdy na rowerze lub innej aktywności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć jej w samochodzie – wraz z kamerką może rejestrować wszelkie dane, aby na koniec przedstawić je w formie przejrzystego raportu.

Zarejestrowaną trasę możemy zapisać i udostępnić na wiele sposobów – np. na Dysk Google, Arkusze Google, Facebooka, Twittera czy Google+.

Moje Trasy
Moje Trasy w akcji

Niedawno wprowadzono również obsługę Android Wear, dzięki czemu (na zegarkach wyposażonych w GPS) możesz rejestrować swoją trasę bez użycia telefonu a po powrocie do domu łatwo ją z nim zsynchronizować.

 

Aplikacja w Google Play:

Google Fit

Google Fit
Google Fit

Tworząc Google Fit, Google zgłasza swój akces do nowej kategorii aplikacji – tzw. Sport Trackers. Główni konkurenci na tym polu to Endomondo, Runtastic czy Nike+ Running. Można powiedzieć, że w pewnym sensie wspomniane wyżej Moje Trasy należą do tej kategorii – tam jednak nie ma takiego nacisku na ilość spalanych kalorii czy cele dystansowe.

Jak na razie, Google Fit jest dość ubogie. Na podstawie danych z akcelerometru, zlicza nasze kroki i czas aktywności w danej kategorii (obecnie chód, bieg oraz jazda na rowerze). W ramach aplikacji możemy definiować dzienne cele oraz przeglądać historię naszego wysiłku fizycznego. W zależności od Twoich wyników, apka podsuwa nowe cele.

Google Fit
Google Fit

Google oferuje możliwość podłączenia Fita do urządzeń zewnętrznych (np. pulsometry) czy aplikacji (za pomocą dedykowanego API), aby kompleksowo śledzić nasze osiągnięcia. Jest również pełne wsparcie dla Android Wear.

Aplikacja w Google Play:

Snapseed

Google Snapseed
Google Snapseed

Snapseed to kolejna – obok Google Photos – usługa Google dedykowana obróbce i edycji zdjęć. W tym narzędziu otrzymujemy rozbudowane możliwości edycji zdjęć, nakładania filtrów i różnorakich korekt.

Podstawowe możliwości to:

  • Auto Correct – automatyczna korekta zdjęcia, bazująca na algorytmach opracowanych przez Google
  • Selective Adjust – edycja określonych fragmentów zdjęcia
  • Tune Image – korekcja balansu bieli, kontrastu i nasycenia kolorów
  • Straighten & Rotate – obracanie wokół osi
  • Crop – przycinanie zdjęcia, zarówno z zachowaniem proporcji, jak i dowolne

Do dyspozycji mamy ciekawe filtry, takie jak tilt-shift (efekt makiety), vintage (efekt starego zdjęcia) i retrolux (efekt zniszczonej kliszy).

Aplikacja w Google Play:

Mało znane aplikacje Google

Jeżeli macie propozycje, jakie mało znane aplikacje Google powinienem opisać w następnym odcinku – zapraszam do zgłaszania sugestii w komentarzach!

Mało znane Aplikacje Google cz. 3
5 (100%) 2 głos[y]