Mało znane Aplikacje Google - Google Apps

Mało znane Aplikacje Google cz. 2

Chciałbym Wam przedstawić kolejną część cyklu mało znane aplikacje Google. Producent systemu Android nie próżnuje i co chwilę wydaje nowe apki, zaskakując nas niejednokrotnie ciekawymi aktualizacjami i nieszablonowymi rozwiązaniami.

Gigant z Mountain View wchodzi tez systematycznie na nowe dla niego terytoria, oferując swoje aplikacje w coraz to nowszych niszach, dążąc do pełnej monopolizacji. Czy to dobrze? Dopóki w Sklepie Play mamy pozostawiony wolny wybór, a niezależni producenci/konkurenci oferują nam swoje rozwiązania – dopóty wszystko to odbywa się z korzyścią dla nas, użytkowników systemu Android. Konkurencja napędza rozwój technologii mobilnych, czego świadkami jesteśmy codziennie, odkrywając nowe możliwości naszych telefonów.

Ale do rzeczy – oto kolejne, wybrane przeze mnie mało znane aplikacje Google, które powinny Was zainteresować.

 Klawiatura Google

Klawiatura Google
Klawiatura Google

Google jest w pełni świadome faktu, że producenci telefonów sprzedając swoje produkty, udostępniają użytkownikom swoje autorskie nakładki na system. Zwykle oznacza to, że również tak kluczowa część systemu jak klawiatura jest dostarczana przez podmiot zewnętrzny.

Google postanowiło zaistnieć i na tym polu, oferując nam do ściągnięcia Klawiaturę Google. Wyposażona jest ona w wbudowany słownik, podpowiadający wpisywane słowa i poprawiający nasze błędy. Jeżeli na pokładzie telefonu mamy Androida 4.4 KitKat lub nowszego, będziemy mogli cieszyć się również z wbudowanej obsługi emotikonów.

Jak przystało na produkt Google, idąc z duchem czasu i narzuconymi przez siebie standardami, klawiatura nawiązuje do Material Design który króluje w najnowszym Androidzie 5.0 Lollipop. Nie mogło też zabraknąć pisania gestami (odpowiednik popularnego Swype) czy pisania głosowego.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin

Google Earth

Google Earth
Google Earth

Każdy z nas zna Google Maps – jedną z podstawowych usług Google i jednocześnie jedną z najbardziej popularnych aplikacji Google na system Android. Czy jednak wszyscy pamiętają o usłudze Earth? Jest to oddzielny program, instalowany na komputerze, pozwalający dosłownie zwiedzać planetę Ziemię w technologii 3D.

Dla wszystkich zainteresowanych, Google oferuje również wersję Android. Dzięki niej, na swoim smartfonie oglądniemy z lotu ptaka w 3D największe miasta świata, przespacerujemy się ich ulicami dzięki usłudze Street View a także zapoznamy się z ciekawostkami i informacjami z Wikipedii. Do naszej dyspozycji oddano również przewodnik.

Google Earth
Google Earth

Ciekawa opcja to tzw. Galeria Map, w której znajdziemy m.in. występujące obecnie trzęsienia ziemi, aktualny ruch lotniczy czy nowe trasy wycieczkowe.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.earth

Messenger

Google Messenger
Google Messenger

Messenger to aplikacja Google, przeznaczona do obsługi wiadomości SMS i MMS. Wprowadzenie tej aplikacji jest o tyle ciekawe, że potentat z Mountain View dysponuje już czymś podobnym – czyli Hangouts. Co prawda popularne Hangoutsy to głównie komunikator online i rozmowy wideo, ale nie należy zapominać, że posiada równiez wbudowaną obsługę wiadomości SMS/MMS.

Co do samego Messengera – aplikacja wygląda bardzo ładnie i jest przystosowana do obowiązującego obecnie Material Design. Opcje jak na razie nie są zbyt rozbudowane, ale z pewnością wystarczające. Aplikacja będzie z pewnością zupełnie wystarczająca dla przeciętnego użytkownika telefonu.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging

Androidify

Androidify
Androidify

Androidify to aplikacja zrobiona z przymrużeniem oka, skierowana raczej dla młodszych użytkowników systemu Android. Umożliwia nam utworzenie własnego, całkowicie spersonalizowanego ludzika/robota Android. Google regularnie aktualizuje aplikację, dodając nowe stroje i akcesoria.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.androidify

 

Mało znane aplikacje Google

To tyle w części drugiej. Mam nadzieję, że cykl Wam się podoba – zamierzam go oczywiście kontynuować, abyście odkrywali nowe, mało znane aplikacje Google.

Mało znane Aplikacje Google cz. 2
5 (100%) 2 głos[y]