Nexus

LG Bullhead i Huawei Angler – dwa nowe Nexus’y na 2015 rok?

Jeśli wierzyć ostatnim plotkom, dziś, podczas 2015 Google I/O w San Francisco, Google ogłosi pierwsze szczegóły dotyczące nowego Androida M. Nowy Android oznacza zwykle nowego Nexusa, wprowadzanego do sprzedaży co roku w okresie jesiennym.

Nie inaczej stanie się w tym roku – przy czym podobno czeka nas premiera aż dwóch smartfonów z serii Nexus!

Android M

Android M
Android M

Najpierw jednak o samym Androidzie M. Raczej nie dostanie on numerka 6, ja osobiście podejrzewam wersję 5.2 lub 5.3 (wszystko zależy ile jeszcze zostanie wypuszczonych łatek na Lollipopa). W kwestii usprawnień – Google planuje znacząco poprawić zarządzanie pamięcią (co pomimo szumnych zapowiedzi było dużą bolączką Lollipopa) oraz wydłużyć pracę na baterii (co również miało zostać załatwione w Lollipopie…). Czy to się uda – zobaczymy.

LG Bullhead

Pierwszy z tegorocznych Nexusów ma powstać w fabrykach LG. LG Bullhead – bo taką podobno nadano mu nazwę kodową – ma bazować na LG G4: ekran o przekątnej 5.2 cala, Qualcomm Snapdragon 808 i bateria o pojemności 2700 mAh to kluczowe elementy specyfikacji.

Można powiedzieć, że jest to kontynuacja linii zapoczątkowanej przez Nexusa 4 i 5, która z pewnością ucieszy niezadowolonych ubiegłorocznym przerośniętym Nexusem 6.

Huawei Angler

Drugi z Nexusów na 2015 rok – Huawei Angler – to niejako kontynuacja zeszłorocznego modelu, czyli Nexusa 6 od Motoroli. Google zamówiło o chińskiego producenta 5.7 calowy phablet wyposażony w Snapdragona 810 i baterię o pojemności 3500 mAh.

Podsumowanie

Czy jesteście zadowoleni z tych informacji? Na pewno wszystkich powinna ucieszyć możliwość wyboru rozmiaru telefonu – nie każdy ma ochotę targać w kieszeni/torebce phablet – a z drugiej strony miłośnicy większych ekranów również nie będą zawiedzeni. Zapraszam do dyskusji!

 

źródło: http://www.ibtimes.com/nexus-2015-rumors-2-google-flagship-models-huge-android-m-upgrades-likely-lined-1939179

LG Bullhead i Huawei Angler – dwa nowe Nexus’y na 2015 rok?
5 (100%) 1 głos[y]