Mało znane Aplikacje Google - Google Apps

Mało znane Aplikacje Google cz. 1

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam przedstawić aplikacje, będące dziełem twórcy systemu Android – czyli Google. Aplikacje Google to zbiór kilkudziesięciu aplikacji, uzupełniających system Android pod wieloma względami.

Większość z nich jest dobrze znana użytkownikom systemu Android – niejednokrotnie są one preinstalowane na nowo nabytych telefonach i każdy zdążył się już z nimi zapoznać. W Sklepie Play znajdziemy jednak parę ciekawych pozycji, które w mojej ocenie nie są zbyt powszechnie używane.

Tłumacz Google

Tłumacz Google
Tłumacz Google

Bardzo często potrzebujemy szybko przetłumaczyć jakieś słowo lub zdanie z obcego lub na obcy język. Z pomocą przychodzi nam Tłumacz Google, obsługując ponad 90 języków, w tym oczywiście język polski. Po pobraniu słownika offline (dla danego języka) z aplikacji możemy swobodnie korzystać zagranicą, nie martwiąc się o koszty przesyłu danych w roamingu (które co prawda spadają, ale dalej są znaczące).

Z tłumacza możemy korzystać na kilka sposobów. Dla tradycjonalistów – wpisujemy słowo w pole tekstowe i otrzymujemy tłumaczenie. Jeśli nam za mało – Google Translate posiada funkcję rozpoznawania mowy, dzięki czemu po wybraniu odpowiedniej opcji nasze słowa zostaną automatycznie przetłumaczone na język obcy. Działa to również w drugą stronę – możemy nagrać obcokrajowca, a apka automatycznie przetłumaczy jego słowa na nasz ojczysty język.

Jeśli myśleliście że to już wszystko – nic bardziej mylnego. Tłumacz Google potrafi wykorzystać nasz aparat. W skrócie – robimy zdjęcie napisu w języku obcym, Tłumacz je analizuje i wyświetla jego tłumaczenie. Proste i wygodne.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.translate

Google Goggles

Goggles to bardzo ciekawa aplikacja Google, która gości na moim telefonie już od jakiegoś czasu. Opiera się ona na analizowaniu zdjęć – czy to z aparatu, czy też ściągniętych z Internetu. Apka oferuje nam dwa tryby działania: statyczny, w którym analizowane jest określone zdjęcie , oraz dynamiczny, w którym obraz pochodzący z kamery jest analizowany na żywo.

Co umożliwiają nam Gogle od Google? Lista jest bardzo ciekawa, i dalej się powiększa:

  • Skanowanie kodów paskowych, by sprawdzić informacje o produktach
  • Skanowanie kodów QR, by czytać ukryte w nich informacje
  • Rozpoznawanie znanych punktów orientacyjnych
  • Tłumaczenie sfotografowanego tekstu w języku obcym
  • Dodawanie kontaktów na podstawie zeskanowanych wizytówek lub kodów QR
  • Skanowanie tekstu przy użyciu optycznego rozpoznawania znaków (OCR)
  • Rozpoznawanie dzieł sztuki, książek, płyt DVD, CD i prawie każdego obrazu 2D
  • Rozwiązywanie zadań Sudoku (polecam wypróbowanie, naprawdę robi wrażenie)
  • Znajdowanie podobnych produktów

Mam nadzieję, że ta aplikacja Google będzie nadal rozwijana, bowiem ma w sobie naprawdę duży potencjał i w świetny sposób pokazuje postępy technologiczne, jakie nieustannie zachodzą na naszych oczach.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.unveil

Google Cloud Print

Google Cloud Print
Google Cloud Print

 

Z pewnością co najmniej raz musiała Ci się przytrafić sytuacja, w której miałeś/miałaś na swoim smartfonie jakiś dokument/zdjęcie/plik, który trzeba było wydrukować. Jednak jak to zrobić ze smartfonu?

Dzięki aplikacji Cloud Print (od Andoida 4.4 funkcja ta jest wbudowana w system i nie wymaga osobnej aplikacji), mamy możliwość drukowania dokumentów z dowolnego miejsca na świecie na Twojej drukarce. Warunek – drukarka musi obsługiwać technologię Cloud Print. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Aplikacja w Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.cloudprint

 

Mało znane aplikacje Google

Zapraszam do komentowania – jeżeli wymienione aplikacje Google są dla Was nowością, podzielcie się z nami swoimi wrażeniami ze swoich testów!

Mało znane Aplikacje Google cz. 1
5 (100%) 1 głos[y]

Ten artykuł znaleziono szukając:

  • znane aplikacje google